Lubisz pisać? Lubisz wymyślać niesamowite opowieści oparte na historiach ze starych fotografii, pasjonuje Cię świat fantazy lub kryminalne zagadki? Przygotowaliśmy coś specjalnego! Już po raz trzeci Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy organizuje Konkurs Literacki o Pióro Stanisława Michalika. Zapraszamy do uczestnictwa pasjonatów literackiego tworzenia z Głuszycy oraz miłośników Głuszycy.

Celem konkursu jest zaprezentowanie własnej twórczości literackiej, promocja zasobów kulturowych, historycznych i przyrodniczych Gminy Głuszyca, a także upamiętnienie postaci śp. Stanisława Michalika, lokalnego twórcy, pasjonata historii i miłośnika regionu.

Do udziału w konkursie zachęcamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W tegorocznej edycji konkursu czekamy prace konkursowe zakwalifikowane do jednej z trzech kategorii: historia ze starych fotografii, w krainie fantazy, kryminalne zagadki. Ważne jest to, by nadesłane prace nawiązywały do Głuszycy. Każda z trzech kategorii szczegółowo opisana jest w regulaminie dostępnym poniżej:

 

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO O PIÓRO STANISŁAWA MICHALIKA 2021 (1)

zgoda na przetwarzanie danych osobowych- osoby pełnoletnie2021

zgoda dla niepełnoletnich konkurs literacki 2021

Dla najlepszych pisarzy przewidziane są nagrody rzeczowe. Na prace czekamy do 2 listopada 2021r. do godz. 10:00. Finał konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się 11 listopada 2021r. Konkurs objął Patronatem Honorowym Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Nie zwlekaj! Pochwal się swoim talentem literackim!