Animacje dla dzieci, zabawa taneczna dla dorosłych, koncert utworów patriotycznych oraz wspólne wędrowanie po Górach Sowich to atrakcje, które były przygotowane na długi majowy weekend w Głuszycy.

Najmłodsi wraz z rodzicami i opiekunami poniedziałkowe popołudnie 1 maja spędzili na wesołych zabawach ruchowych na kompleksie boisk Orlik. Pogoda na szczęście dopisała, więc zaplanowane konkurencje sportowe oraz animacje prowadzone przez klauna Patryka zachęciły do wspólnej zabawy i dzieci, i dorosłych. Nie zabrakło też ulubionych przysmaków plenerowych oraz malowania buziek i kolorowych warkoczyków. Dla nieco starszych mieszkańców i gości zorganizowana została w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP potańcówka z zespołem muzycznym RAJ.

W rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przy Pomniku Niepodległości w Głuszycy można było usłyszeć koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Kwiaty i znicze w hołdzie wszystkim, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę, złożyli przedstawiciele głuszyckiego samorządu gminnego na czele z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorzem Milczarkiem. Po uroczystości przy pomniku wyruszył Rajd Pieszy Szlakiem Riese poprowadzony przez Grzegorza Borensztajna z Fundacji Szlakiem Riese. W czasie wspólnego wędrowania można było usłyszeć wiele ciekawych historii, związanych z historią II wojny światowej na terenie Gminy Głuszyca.

Dziękujemy wszystkim za wspólne spędzenie czasu w czasie majowego długiego weekendu.