Na drugim bibliotecznym spotkaniu z cyklu „Gimnazjaliści czytają maluchom” gościliśmy „zerówkowiczów” ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz gimnazjalistki z klasy I A wraz z opiekunkami. Na początek dzieci wysłuchały kilku słów o majowym święcie książki i opowiedziały o swoich ulubionych lekturach.
W głównej części spotkania uczennice gimnazjum przeczytały pięć legend dotyczących trzech polskich miast: Krakowa, Warszawy i Gdańska. Dzieci bardzo dużo zapamiętały i świetnie odpowiadały na pytania przygotowane przez gimnazjalistki. Wysłuchały też hejnału z wieży Mariackiej i z pomocą starszych koleżanek próbowały zlokalizować na mapie Polski miasta, o których była mowa. Nie zabrakło także wesołych piosenek w wykonaniu dzieci, a nawet ćwiczeń ruchowych dla wszystkich uczestników.
Zakończono słodkim poczęstunkiem i nowymi pomysłami na urozmaicenie kolejnych spotkań.

Gimnazjaliści czytają maluchom – akcja czytelnicza przeprowadzona w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej z biblioteką szkolną Gimnazjum Publicznego w ramach projektu Biblioteki Narodowej: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych.

logo_bn