Wykład połączony z ćwiczeniami ruchowymi oraz spotkanie integracyjne uświetniły Głuszycki Dzień Seniora zorganizowany z inicjatywy burmistrza Głuszycy Romana Głoda i Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 14 listopada w Centrum Kultury w Głuszycy. Najserdeczniejsze życzenia przekazali głuszyckim seniorom obecni na spotkaniu: poseł RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, zastępca burmistrza Grzegorz Szymański, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Katarzyna Starzyńska oraz p.o. dyrektora CK-MBP Sabina Jelewska. Spotkanie poprowadził Jerzy Janus, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Głuszycy.

Obecni na spotkaniu seniorzy wysłuchali ciekawego wykładu Beaty Kras – Opyrchał, trenera biznesu i rozwoju osobistego z Akademii Samorozwoju w Wałbrzychu. Wykład – wzbogacony ćwiczeniami motorycznymi – dotyczył sztuki zapamiętywania, która jest niezwykle przydatna w życiu i należy ją rozwijać w każdym wieku. W przerwie był czas na integrację, rozmowy i słodki poczęstunek. O muzyczną oprawę Głuszyckiego Dnia Seniora zadbali Maria i Andrzej Stereccy członkowie UTW.

Wszystkim głuszyckim seniorom dziękujemy za wspólne spotkanie i życzymy Państwu dużo zdrowia, optymizmu i realizacji życiowych pasji oraz marzeń.