Głównym zadaniem do wykonania dla uczestników warsztatów komputerowych było opanowanie posługiwania się klawiaturą. Przy pomocy edytora tekstu WordPad seniorzy ćwiczyli wywoływanie polskich znaków, zaznaczanie, kasowanie i przywracanie tekstu oraz stosowanie niektórych skrótów klawiaturowych. Uczyli się też jak zmieniać wygląd tekstu stosując odpowiednie narzędzia.

IMG_2768 IMG_2770 IMG_2772 IMG_2773 IMG_2774 IMG_2775

Kolejnym zadaniem do wykonania było zapisanie dokumentu na pulpicie, założenie folderu i umieszczenie  w nim stworzonych dokumentów. Uczestnicy dowiedzieli się też jak można usunąć dokument, a także  jak go odzyskać.
Trzeba przyznać, że wszyscy wręcz „pochłaniają” przekazywaną wiedzę i bardzo się starają maksymalnie wykorzystać czas spędzony przed komputerem. Podczas ostatnich zajęć zrezygnowali nawet z krótkiej przerwy na wypicie herbaty!

Komputery,  z których korzystają użytkownicy głuszyckiej biblioteki zostały pozyskane dzięki udziałowi naszej placówki w II rudzie Programu Rozwoju Bibliotek, a także zakupione ze środków Instytutu Książki w ramach projektu: „Kraszewski komputery dla bibliotek”, oraz Fundacji Orange w ramach projektu: „Akademia Orange dla bibliotek”. Oprogramowanie do komputerów nieodpłatnie dostarczyła firma Microsoft (Program Donacji Oprogramowania Microsoft).  Bezpłatny dostęp do Internetu zapewnia bibliotece Fundacja Orange.

 logo-prb-220 logo-fundacja-orange-220 microsoft logo instytut-ksiazki