Niebywale kapryśna aura nieco pokrzyżowała nam plany. Z powodu deszczu padającego nieustannie przez kilka dni  oraz braku optymistycznych prognoz pogody, zamiast miejskiej gry terenowej przewidzianej w ramach projektu „Tysiąc sposobów na poznanie najbliższej okolicy”, młodzież z Gimnazjum Publicznego w Głuszycy rywalizowała ze sobą wirtualnie.  Przez kilka godzin wszystkie komputery w bibliotece były zajęte przez trzyosobowe drużyny, którym przewodnik Mariusz Wojciechowski przydzielił zadania. Każda z drużyn miała do odszukania dwa zabytki znajdujące się w obrębie naszej gminy. Trzeba było je zlokalizować, znaleźć zdjęcia oraz jak najwięcej informacji. Całość należało zamieścić w folderze na pulpicie.


Młodzież wykorzystywała głównie strony: http://otwartezabytki.pl/, http://maps.google.pl/, http://mapazabytkow.cba.pl/, http://gluszyca1.republika.pl/, http://gorysowie_kazek.republika.pl/,
http://www.zamkipolskie.com/rogowiec/rogowiec.html.
Powstały interesujące foldery z informacjami o lokalnych zabytkach, a młodzież miała frajdę poruszając się wirtualnie po ulicach naszego miasta.  Zwycięzcami wirtualnej gry został zespół Patrycji Wałowskiej, drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny Klaudii Szurakowskiej i Bartka Wojciechowskiego. Odwiedziliśmy też Galerię Starej Pocztówki, którą prowadzi kolekcjoner i pasjonat Grzegorz Czepil. Młodzież wysłuchała wykładu dotyczącego historii naszego miasta, nieistniejących już obiektów przedstawionych na  przedwojennych pocztówkach, pasji zbieractwa i ciekawostek związanych ze sposobami zdobywania różnorodnych pamiątek z przeszłości. Słodki poczęstunek na koniec spotkania zastąpił słoneczną pogodę.