W myśl hasła #czytaniewzmacnia w ubiegłą sobotę 9 października zorganizowana została już po raz siódmy ogólnopolska akcja „Noc Bibliotek”, w której uczestniczyło także Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

Program głuszyckiego wydarzenia rozpoczął się od zajęć plastyczno-czytelniczych opartych na baśni „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena. Zadaniem dzieci było zbudowanie makiety miasta Kaya i Gerdy oraz stworzenie lampionów. W trakcie zajęć dzieci nie tylko zapoznały się z treścią baśni, lecz także rozmawiały o emocjach i odróżnianiu w życiu dobra od zła. Kolejną atrakcją wieczoru była zabawa integracyjna z chustą KLANZA, co sprawiło wszystkim dużo radości. Dzieci obejrzały także film „Operacja człowiek w czerni” przygotowany specjalnie dla uczestników Nocy Bibliotek. Spotkanie w bibliotece upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze i pozostanie na pewno na długo w pamięci młodych czytelników. O tym, że #czytaniewzmacnia, mogli przekonać się wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w akcji i do zobaczenia za rok! Szczególne podziękowania dla pracowników głuszyckiego CK-MBP za organizację Nocy Bibliotek 2021.