Zakończyły się  bardzo udane „COOLturalne zajęcia feryjne” zorganizowane w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy oraz w świetlicach wiejskich w Kolcach, w Sierpnicy, w Grzmiącej i w Głuszycy Górnej. W zajęciach wzięło udział ponad sześćdziesięcioro dzieci z terenu Gminy Głuszyca w wieku od 6 do 12 lat.

Program zajęć obfitował w szereg ciekawych zajęć, warsztatów, wyjazdów  do lokalnych atrakcji turystycznych. Dzieci korzystały z szerokiej oferty kulturalnej, był czas na zabawę, spotkania z rówieśnikami i wartościowe rozmowy.

Młodzi głuszyczanie odwiedzili Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, uczestniczyli także w warsztatach teatralnych z zawodowym aktorem Robertem Delegiewiczem. Lokalny restaurator Grzegorz Czepil poprowadził warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci dekorowały pierniki i ciasteczka. Zorganizowano także wyjazd do Wałbrzycha do Cinema City i do Muzeum Porcelany oraz do Muzeum Zabawek w Kudowie- Zdroju i do Muzeum Nauki i Wiedzy „Hydropolis” we Wrocławiu. Dzieci odwiedziły także lokalne atrakcje turystyczne – Podziemne Miasto Osówka i Pałac Jedlinka, poza tym spędziły chwile relaksu w głuszyckiej krytej pływalni „Delfinek”. Zajęcia feryjne zakończyła wspólna zabawa karnawałowa. Było wesoło, kreatywnie i bardzo kulturalnie!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów zajęć feryjnych oraz dla osób, które wsparły organizację wypoczynku dzieci. Dziękujemy Prezesowi Zarządu Podziemnego Miasta Osówka Zdzisławowi  Łazanowskiemu,  a także Radnemu Rady Powiatu Wałbrzyskiego Łukaszowi Kazkowi. Szczególne podziękowania dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda za dofinansowanie zajęć feryjnych.