Pod opieką instruktorów 26 dzieci ze szkół podstawowych brało udział w czasie ferii zimowych w zajęciach plastycznych, sportowych, grach i zabawach integracyjnych, zajęciach twórczych i relaksacyjnych, a nawet w nauce wybranych zwrotów języka czeskiego, czy pokazie karate. Dodatkową atrakcją dla dzieci były konkursy z nagrodami.
W ramach ferii przygotowano serię warsztatów, m.in. warsztaty kulinarne (nauka pieczenia, lukrowania i ozdabiania pierniczków), rękodzielnicze (nauka tworzenia i ozdabiania gipsowych masek teatralnych, a także tworzenie figurek z masy solnej), plastyczne (w tym laurki dla babć i dziadków), czy iluzjonistyczne (z udziałem zaproszonego profesjonalnego magika). Programem uzupełniającym były cykliczne zajęcia filmowe. Sprzyjająca aura pozwoliła również na pieszą wycieczkę, zabawę na świeżym powietrzu i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dzieci z Centrum Kultury jak również ze świetlic wiejskich brały udział w dwóch wyjazdach: do wałbrzyskiego kina na „Kota w butach” i do Pałacu w Jedlince. Oprócz zwiedzania tego historycznego obiektu dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych, wykonując m.in. zdobienia własnych talerzyków i kubków.
Ferie, pełne nowych wrażeń i przygód artystycznych zakończyły się balem przebierańców, połączonym z konkursami, a na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek. Dzieciom tak się podobało, że nie chciały kończyć ferii, a niektóre już teraz chciały zapisać się na program zajęć wakacyjnych.