Droga Młodzieży, Drodzy Uczniowie i Studenci,

apeluję o pozostanie w domach. Czas wolny od zajęć szkolnych i akademickich nie oznacza, że są ferie czy wakacje. Jesteście mistrzami komunikacji wirtualnej, więc w obecnym czasie to najbezpieczniejszy dla Was i Waszych bliskich sposób komunikacji. Spotkania i imprezy towarzyskie, wyjścia do kina, galerii handlowej czy na siłownię mogą poczekać. Dwutygodniowy czas przerwy od zajęć szkolnych i akademickich można doskonale  wykorzystać na rozwój własnych zainteresowań, czytanie ciekawych książek i lektur, na które zabrakło czasu czy też na naukę za pomocą narzędzi elektronicznych.

Racjonalne zachowanie, zgodne z zaleceniami WHO i Głównego Inspektora Sanitarnego, pomoże nam wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajcie o swoich najbliższych, o starszym pokoleniu, o ludziach o obniżonej odporności, których wśród nas nie brakuje. To dla nas wszystkich – także dla dorosłych- prawdziwy test odpowiedzialności za siebie i innych, trudny sprawdzian wiedzy z edukacji na rzecz bezpieczeństwa.

Apeluję raz jeszcze o ograniczenie do minimum wychodzenia z domów oraz przypominam o zachowaniu podstawowych  zasad higieny i ostrożności. 

 

Burmistrz Głuszycy
(-) Roman Głód