gitara4

Dużym zainteresowaniem cieszyła się V edycja Festiwalu Z Gitarą Na Stoku. Wysoki poziom artystyczny konkursu dla amatorów wyłonił nietuzinkowych artystów. Laureatem piosenki autorskiej został Janusz Pawłowski. Po części konkursowej w rewelacyjnych koncertach wystąpiły cztery zespoły: Cisza Jak Ta, Próba Mikrofonu, Bieguni oraz Małżeństwo z Rozsądku. Publiczność w blasku ognisk śpiewała wraz z zespołami do późnych godzin nocnych.

 

Festiwal rozpoczęła część konkursowa, w której wystąpiło ośmiu uczestników. Jury, składające się z członków zespołów oraz dziennikarza muzycznego Gazety Wyborczej, podkreśliło wysoki poziom artystyczny występów wszystkich uczestników i ostatecznie przyznało dwa wyróżnienia oraz trzy pierwsze  miejsca. I miejsce zajął Janusz Pawłowski, II miejsce Marcel Kambr , III miejsce Grzegorz Sakowicz. Wyróżnienia otrzymali:  Krzysztof Karwowski i duet ćwiczący naukę gry na gitarze w głuszyckim Centrum Kultury.

Po części konkursowej, rozpoczęły się klimatyczne i nastrojowe koncerty. Pierwsza wystąpiła Cisza Jak Ta, gromadząc na łomnickim stoku ogromną liczbę swoich fanów. Tuż przed koncertem Próby Mikrofonu ogłoszono wyniki części konkursowej i laureaci odebrali nagrody rąk Burmistrz Głuszycy i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Punktualnie o godz. 21 koncert rozpoczęli Bieguni, a festiwal zakończył po północy koncert zespołu Małżeństwo z Rozsądku, który na dobre rozśpiewał zgromadzoną na stoku publiczność.

–  Cieszymy się, że po raz kolejny niebanalne teksty i klimatyczna muzyka zachwyciły publiczność, która – jak zwykle – nie zawiodła i  dość licznie przybyła na łomnicki stok. Mamy nadzieję, że kolejne edycje będą inspirującymi doświadczeniami muzycznym dla miłośników piosenki autorskiej – komentują organizatorzy z Centrum Kultury-MBP w Głuszycy.