W minioną niedzielę 11 czerwca odbył się w Głuszycy festyn charytatywny „Razem dla Marysi”. Wydarzenie miało na celu zebranie środków na leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu dla czteroletniej Marysi, która od urodzenia walczy z poważnymi, przewlekłymi chorobami i wymaga nieustannej opieki specjalistów. Tego dnia lokalna społeczność stanęła razem, aby wesprzeć tę młodą wojowniczkę i jej rodzinę. Od samego początku atmosfera festynu była nasycona radością i pozytywną energią.  Przybyli na teren boisko sportowego w Głuszycy przenosili się o zaczarowanego świata Marysi – pełnego bajkowych postaci, radosnych kolorów i dobrych ludzi o wielkich sercach. Teren festynu zdobiły ręcznie wykonane kwiaty i liczne bajkowe dekoracje, a także z postaci przebrane za znanych bohaterów „Alicji z Krainy Czarów”.

Na scenie wystąpiło wielu artystów, którzy bezinteresownie podzielili się swoimi talentami, aby pomóc Marysi. Wśród nich znaleźli się Rafał i Andrzej Oryńczak, znani jako Zespół Ślad, tworzący muzykę inspirowaną  bluesem, country i folkiem. Jurand Wójcik w towarzystwie gitarzysty Adriana Gębskiego zaprezentowali muzykę w stylu acoustic rock i pop-rock. Grupa Geriatric Cover Band, składająca się z utalentowanych mieszkańców Głuszycy, wprowadziła publiczność w wir radości i energii. Podopieczne trenera wokalnego Radosława Zychala również zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w utworach pełnych pasji i radosnych emocji.

Nie tylko muzyka, lecz również taniec znalazł swoje miejsce podczas wspólnej zabawy na festynie. Grupy taneczne ze Studia Tańca Jako-Koja Jadwigi Schewbs-Kostkiewicz wraz z grupą Baby Jagi ze Stowarzyszenia Nowe Życie ze Szczawna-Zdroju porwały publiczność swoimi tanecznymi układami. Na scenie nie zabrakło również artysty scenicznego, siewcy idei i rzemieślnika kuglarskiego Sebastiana Frodyma, znanego z występów w 9. Edycji Mam Talent jako Freaky Fred. Ponadto liczne stoiska kiermaszowe i gastronomiczne przyciągały uwagę uczestników festynu.

Dla najmłodszych dostępne były również takie atrakcje jak strefa dmuchawców oraz liczne miasteczka  sportowe prowadzone przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Stowarzyszenie „Jedlińska werwa”, UKS Kinder Volleyball. Dzieci i rodzice mogli wziąć udział w wielu konkursach i zawodach. Klaun Patryk i jego animacje dla najmłodszych, pokaz karate z Only Fighting Głuszyca – Karate Kyokushin MMA K-1, możliwość przejażdżki konnej ze Stajnią Rajdową Peczudo oraz Szkołą Jazdy Krzysztofa Machowskiego, a także towarzyskie mecze piłki nożnej to kolejne atrakcje, tworzące niesamowitą atmosferę wspólnego święta, podczas którego trwała zbiórka publiczna nr 2023/2292/KS pn. „Razem dla Marysi”.  Całą imprezę poprowadzili Sławomir Rzanny oraz Artur Gołda.

W imieniu Marysi i jej rodziny dziękujemy każdemu, kto chciał ten czas spędzić z nami, za każdą wrzuconą złotówkę do puszki dla Marysi! Warto wierzyć w dobro i w ludzi, bo to w ludziach jest największa siła.