Bieg Tropem Wilczym już za kilka dni. Poniżej znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące wydarzenia.
REGULAMIN:
Z inicjatywy Fundacji Wolność i Demokracja z siedzibą Warszawie podczas tegorocznej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym pobiegniemy dla Małgosi i Bartka – dzieci, których los przykro doświadcza każdego dnia, a wsparcie finansowe jest niezbędne, by mogły żyć. Małgosia i Bartek zostali wskazani przez Ambasadorów Biegu Tropem Wilczym (informacje o Ambasadorach znajdą Państwo na Facebooku’u tropemwilczym.pl). Żeby ich wesprzeć mogą Państwo dokonywać wpłat w specjalnie uruchomionej zbiórce dla Małgosi https://www.siepomaga.pl/tropemwilczym i dla Bartka: 98 1140 1010 0000 5060 3200 1046 Fundacja Wolność i Demokracja dopisek: dla Bartka.
Podczas Biegu Tropem Wilczym lokalni wolontariusze zbierać będą pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek.
Małgosia Późniecka jest podopieczną fundacji „Koniczynka”. 17-miesięczna dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną Canavan. Pierwszy objaw w postaci napadu pojawił się w 5. miesiącu jej życia. Każdy atak sieje spustoszenie w organizmie dziewczynki. Fizycznie Małgosia się cofa, psychicznie – rozwija jak zdrowe dziecko. Choroba jest na tyle brutalna, że Małgosia będzie czuła, jak jej ciało przestaje funkcjonować. Dzieci z chorobą Canavan nie chodzą, nie mówią, nie potrafią same jeść, źle widzą (lub wcale), często nie trzymają sztywno głowy, a ich rozwój fizyczny zatrzymany jest na poziomie kilkumiesięcznego dziecka. Bez próby leczenia terapią genową jej życie potrwa zaledwie kilka lat. W tym momencie Małgosia przyjmuje bardzo silne leki, które jedynie zagłuszają chorobę jednocześnie osłabiając jej organizm. Małgosia potrzebuje pilnie operacji, której wykonania podejmuje się jedynie szpital w Stanach Zjednoczonych. Dzieci dotknięte tym schorzeniem żyją średnio od 3 do 10 lat. Terapia genowa w chorobie Canavana jest nadal w fazie eksperymentalnej, jednakże w Stanach Zjednoczonych została zatwierdzona jako jedyna, jak do tej pory, metoda leczenia dzieci z tą chorobą. Ten ratunek wart jest fortunę, bo ponad 4 miliony złotych.
W lipcu 2011 roku na świat przyszedł syn Karoliny i Damiana Orzechowskich. Bartek urodził się bez lewej stopy. Rodzice Bartka postanowili zrobić wszystko, aby ich dziecko miało w pełni szczęśliwe dzieciństwo. Pierwsze dwa miesiące spędzili z Bartkiem w Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie tam, dzięki profesjonalnej pomocy lekarzy, rodzice Bartka mogli być spokojni, że nic więcej ich dziecku nie dolega. Aby zapewnić wzorowe dzieciństwo chłopczykowi, rodzice postanowili założyć fundację „Nasz Maraton”, dzięki której zbierane są środki na zakup nowych protez stopy. Wraz ze wzrostem Bartka potrzebne są nowe, bardziej profesjonalne protezy. Oprócz samych kosztów protez Bartek musi uczęszczać na rehabilitacje, która jest bardzo kosztowna. Dzięki wsparciu uczestników VII edycji Biegu Tropem Wilczym wspólnie możemy pomóc Bartkowi w walce o lepsze jutro i beztroskie dzieciństwo. Na co dzień rodzice Bartka prowadzą akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” w którą włączają się biegacze z całej Polski organizując maratony charytatywne, aby dzięki kolejnym inicjatywom gromadzić fundusze na kolejne protezy dla syna.