Koncertem pieśni patriotycznych głuszyczanie uczcili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 11 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury w Głuszycy. Po przemówieniu Zastępcy Burmistrza Grzegorza Szymańskiego, który przypomniał o ważnych momentach w historii naszej Ojczyzny na drodze do odzyskania wolności po latach zaborów, zebrani wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Seniorów Renoma.


Artyści wprawili publiczność w radosny i świąteczny nastrój. Wiele osób włączyło się do wspólnego śpiewu znanych polskich utworów, uświadamiających nam, że jesteśmy narodem o bogatej, ale jakże dramatycznej historii. Słowa podziękowania kierujemy do kapelmistrza Głuszyckiej Orkiestry Dętej Eugeniusza Lecia i członków orkiestry oraz do rozśpiewanych i radosnych seniorów z głuszyckiego Chóru Renoma na czele z akompaniującymi instrumentalistami – Ryszardem Ogorzelcem i Bogdanem Osowskim. Koncert poprowadziła dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska, która dziękuje wszystkim przybyłym za wspólne świętowanie.

O godz. 18 w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę, w czasie której obecne były poczty sztandarowe, a przedstawiciele głuszyckiej młodzieży odczytali „Apel Poległych”. W południe mieszkańcy naszej Gminy- na czele z przedstawicielami głuszyckiego samorządu – złożyli kwiaty i znicze przy Pomniku Solidarności oraz oddali hołd naszym rodakom, którzy zginęli za wolność Ojczyzny. Przy akompaniamencie Głuszyckiej Orkiestry Dętej wszyscy zebrani odśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego” i tym samym mieszkańcy Głuszycy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Wcześniej o godz. 10 miłośnicy aktywnego wypoczynku wyruszyli pięknymi leśnymi trasami Strefy MTB Głuszyca i trasami # ACTIVE z Parku Jordanowskiego do Podziemnego Miasta Osówka.