Członkowie głuszyckiego koła Polskiego Związku Niewidomych oraz przyjaciele i sympatycy koła przybyli w dniu 8 listopada do sali widowiskowej Centrum Kultury – MBP w Głuszycy na uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wiele osób, a wśród zaproszonych gości były obecne Pani Sekretarz Gminy Głuszyca Wiesława Moździerz reprezentująca Burmistrza Romana Głoda oraz Pani Sekretarz Gminy Jedlina –Zdrój Iwona Kupiec-Darmetko reprezentująca Burmistrza Leszka Orpla.
Z rąk Przewodniczącej Głuszyckiego Koła PZN Bogumiły Kochanek legitymację Członka Nadzwyczajnego Polskiego Związku Niewidomych wraz z podziękowaniami za wspieranie działań podejmowanych na rzecz głuszyckiego środowiska osób niewidzących i niedowidzących otrzymała Pani dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska. W czasie spotkania można było usłyszeć wiele pokrzepiających słów i podziękowań dla osób i instytucji współpracujących i wpierających działalność głuszyckiego koła. Prowadząca uroczystość Bogumiła Kochanek przekazała serdeczne podziękowania dla Grzegorza Czepila z Jadła w Głuszycy.

Osobom niewidomym i niedowidzącym życzymy dużo zdrowia, wielu radosnych i optymistycznych chwil oraz odczuwalnego ciepła i wsparcia ze strony przyjaciół i życzliwych osób w zmaganiu się z niedogodnościami życia codziennego.