turniej33Dwa pierwsze miejsca przypadły drużynom z Wrocławia, trzecie drużynie głuszyckiej. W organizowanym przez Centrum Kultury-MBP Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza wzięły udział drużyny z terenu Dolnego Śląska.

Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn: Lacart Plażowicze Wrocławia, Cystersi Krzeszów, Mango Cios  Wrocław, Energetyk Wałbrzych, Jedlina Zdrój, UKS Tkacz Chełmsko Śląskie, Mieroszów i Volley Głuszyca posiadających w swoim składzie – zgodnie z zapisami w regulaminie organizatora – także zawodniczki.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji w dwóch grupach: I –  Volley Głuszyca, Mieroszów, Energetyk Wałbrzych, Mango Cios Wrocław. II – Lacart Plażowicze Wrocław, UKS Tkacz Chełmsko Śląskie Cystersi Krzeszów, Jedlina Zdrój. Mecze w grupach grane były do dwóch wygranych setów do 15 i tai brek o 10 punktów. Jeden z zapisów regulaminu mówił o tym, że w każdym zespole musi grać jedna zawodniczka.

Z pierwszej grupy do półfinału po zaciętym pojedynku awansowały zespoły Volley Głuszyca i Mango Cios Wrocław z drugiej grupy awansowały zespoły Jedlina Zdrój i Lacart Plażowicze  Wrocław. W pierwszym półfinale zagrały zespoły Volley Głuszyca i Lacart Plażowicze, potyczka zakończyła się zwycięstwem Lacatr Plażowiczy 0-2.  W drugim półfinale Mango Cios pokonał zespół z Jedliny Zdrój 2-0 . Do finału awansowały zespoły z Wrocławia, a walka o trzecie miejsce przypadła zespołowi z Głuszycy i sąsiadom z Jedliny- Zdroju. Ostatecznie Głuszyca pokonała zespól z Jedliny-Zdroju 2-1. Pierwsze miejsce zdobył zespół Lacart Plażowicze, a drugie miejsce przypadło zespołowi Mango Cios. Najlepszymi zawodnikami zostali: Paweł Walak – Volley Głuszyca, Jan Dziepak – Lacart Plażowicze, Mango Cios- Bartek Wojnarowski.

Po sportowej rywalizacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Puchary i nagrody zostały wręczone przez Burmistrz Alicję Ogorzelec oraz p.o. dyrektora Centrum Kultury-MBP Monikę Bisek-Grąz. Pamiątkowe statuetki dla żeńskiej części zespołów wręczył Grzegorz Będziński kierownik obiektów sportowych przy Centrum Kultury – MBP w Głuszycy.

 (gb/mb)

turniej55 turniej22 Obraz-158 Obraz-161 Obraz-164