Dziękujemy wszystkim autorom prac, które wpłynęły do Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na konkurs plastyczny pn. „Okaż kulturę i chroń naszą naturę”. Otrzymaliśmy 26 naprawdę pięknych prac wykonanych z zaangażowaniem, starannością i dużą świadomością w temacie ochrony przyrody. Wystawę prac konkursowych można zobaczyć na parterze w holu CK-MBP.

Jury konkursu, czyli panie Dominika Golińska, Dominika Zajączkowska i Klaudia Chętkowska, miało naprawdę trudny wybór. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dudojć, drugie miejsce zdobyła Nina Kowalczyk, a miejsce trzecie – Alicja Musz. Wyróżnienia powędrowały do Dominiki Piaseckiej, Zuzanny Maciejewskiej oraz Borysa Niebrzydowskiego. Nagrody i podziękowania za udział w konkursie przekazała dzieciom dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska. Dziękujemy jeszcze raz za zainteresowanie i liczny udział w konkursie. Każdemu z osobna gratulujemy!

Konkurs został zorganizowany z okazji obchodzonego w dniu 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego ideą jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.