Elżbieta Miszczuk zdobyła tytuł Głuszyckiego Mistrza Ortografii 2013, Wicemistrzem została Aleksandra Pawłowska. W kategorii instytucji tytuł Mistrza Głuszyckiej Ortografii przypadł reprezentacji Urzędu Miejskiego, a tytuł Wicemistrza – Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Blisko czterdziestu uczestników dyktanda zmierzyło się z niełatwym tekstem – legendą głuszycką, napisaną przez pana Stanisława Michalika.

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zorganizowała I Dyktando Miejskie, w którym wzięło udział 39 osób w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz reprezentującej głuszyckie instytucje. Miłośnikom ortografii przyszło się zmagać z interesującym tekstem autorstwa Stanisława Michalika. Tematyka dyktanda nawiązywała do dziejów przesiedleńców ze Wschodu, którzy osiedlili się w powojennej Głuszycy, wiążąc swoje dzieje z Osówką.

W kategorii indywidualnej najlepiej dyktando napisała pani Elżbieta Miszczuk, a tytuł Wicemistrza zdobyła Aleksandra Pawłowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Głuszycy Górnej. Nagrodą za pierwsze miejsce był tablet ufundowany przez Burmistrz Głuszycy, z kolei Wicemistrzyni otrzymała m.in. zestaw Parkera ufundowany przez CK-MBP.

W kategorii grupowej najlepsza okazała się reprezentacja Urzędu Miejskiego, zdobywając tytuł Mistrza Ortografii, a tytuł Wicemistrza przypadł Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Za I miejsce uczestnicy otrzymali ramki elektroniczne ufundowane przez Burmistrz Głuszycy, Wicemistrzowie Ortografii z kolei zestaw do kawy ufundowany przez CK-MBP.

Każdy z uczestników Dyktanda Miejskiego otrzymał pamiątkowy dyplom.

Podczas sprawdzania dyktand przez komisję, uczestnicy mieli okazję wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu najlepszych uczestników Faktora Walentynkowego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Języka Ojczystego i… zapraszamy za rok na II Dyktando Miejskie.