1sw2012

 Degustacje kilkunastu potraw regionalnych, Turniej Wsi na wesoło, westernowe miasteczko dla dzieci, strzelnica dla dorosłych oraz zabawa taneczna już w najbliższą sobotę 14 września na boisku w Kolcach podczas Święta Sowiogórskiej Wsi. Organizatorami imprezy są: Centrum Kultury- MPB w Głuszycy i Lokalna Grupa Działania ,,Partnerstwo Sowiogórskie”.

 Tegoroczna edycja imprezy pn. Święto Sowiogórskiej Wsi” zaplanowana jest na 14 września. Rozpocznie się o godz. 15.00 degustacją blisko dwudziestu potraw, jakie dla przybyłych gości przygotuje pięć sołectw. Oprócz degustacji, odbędą się Konkurs na Najsmaczniejszą Potrawę Regionalną i Turniej Wsi, w którym wezmą udział 5-os. drużyny reprezentujące poszczególne wsie gminy Głuszyca: Kolce, Sierpnicę, Łomnicę, Grzmiącą oraz Głuszycę Górną.

Nie zabraknie także bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych – będzie dmuchany zamek oraz trzygodzinny program animacyjny ,,Westernowe Miasteczko”, podczas którego najmłodsi będą się bawić i integrować poprzez zabawę i rywalizacje tj. łapanie węży, łowienie jaszczurek, bieg na nartach i in. Dorośli będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie i spróbować swoich sił w strzelaniu do celu. Dla pań został przygotowany pokaz kosmetyczny. Od godz. 17 rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce na żywo.