Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zaprasza w najbliższy  czwartek 11 lutego o godz. 16.00 do uczestnictwa w spotkaniu autorskim online z Agnieszką Sztyler-Turovsky, która promować będzie swoją książkę „Oddział zakaźny”.

 To książka o pandemii, jakiej nie było. Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.  Agnieszka Sztyler-Turovsky przedstawia rozmowy z  lekarzami,  pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, którzy zdecydowali podzielić się doświadczeniami zza zamkniętych drzwi oddziałów i gabinetów. Ich historie ściskają za gardło, szokują, skłaniają do refleksji… „Oddział zakaźny” to poruszające świadectwo, które pozwala poczuć grozę nie tylko choroby, ale i pracy naznaczonej chaosem i poczuciem zagrożenia. To ludzkie dramaty, ale też momenty wzruszeń i nieoczekiwany – czasem czarny – humor. Ta książka przekracza drzwi oddziału zakaźnego, gdzie dostęp mają jedynie lekarze i ciężko chorzy pacjenci.

Agnieszka Sztyler-Turovsky to dziennikarka Onetu, zwyciężczyni konkursu „Sukces roku w ochronie zdrowia – Liderzy Medycyny”, finalistka konkursu „Grand Press” za reportaż , oraz laureatka Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za wywiady z ludźmi kultury i polityki,  tegoroczna zwyciężczyni konkursu „Uzależnienia XXI w.” za reportaż Była dziennikarką „Gazety Wyborczej” (m.in. „Dużego Formatu”), miesięcznika „Twój Styl” i „Elle”, gdzie kierowała działami Magazyn i Psychologia, oraz wydawcą serwisu Medonet.pl i szefową reporterów Onet Kobieta. Prowadziła warsztaty dla studentów Uczelni Łazarskiego i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Zapraszamy na Facebook Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy: 11 lutego 2021 (czwartek) godz. 16.00. Będzie można zadawać pytania w komentarzach.