Głuszycka odsłona V ogólnokrajowej Nocy Bibliotek pod hasłem ”Znajdźmy wspólny język” za nami! Dla jej uczestników – dwudziestoosobowej grupy dzieci, przygotowano w głuszyckiej książnicy wiele atrakcji i niespodzianek. Były zajęcia i zabawy literackie związane z tematyką przewodnią Nocy, zajęcia plastyczne, konkurencje sportowe oraz zabawy z klanzą. Jak co roku, i tym razem uczestników głuszyckiej Nocy Bibliotek odwiedzili znakomici Goście: Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz aktor Robert Delegiewicz. Z ich ust padło wiele mądrych słów o wartościach płynących z czytania książek, o poznawaniu historii, o tym, że warto mieć w życiu cel i marzenia i mimo trudności, które zdarzają się w życiu każdego człowieka, uparcie do nich dążyć. Pan Burmistrz zaprezentował kilka książek z własnej kolekcji oraz opowiedział o swojej wyprawie na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek (5034 m n.p.m.) wzbogacając opowieść prezentacją fotografii i filmów. Przekazał także prezenty dla wszystkich uczestników imprezy oraz upominek dla biblioteki. Robert Delegiewicz zaprezentował dzieciom znakomitą interpretację utworu Artura Barcisia „Rubinek” ze zbioru „Bajkoterapia czyli bajki pomagajki dla małych i dużych”. Kolejni goście sobotniej nocy – to policjanci, którzy opowiedzieli o ważnych zasadach bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach, oraz o specyfice swojej pracy, a także zademonstrowali podstawowe wyposażenie policjanta. Dzieci otrzymały również wskazówki dotyczące warunków, jakie trzeba spełnić aby dostać się do tego zawodu. Dla najbardziej wytrwałych przygotowano projekcję filmu towarzyszącego tegorocznej akcji pt.„Ptyś i Bill” w reż. A. Charlota i Francka Magniera.

Wyśmienite dania zapewnili dzieciom lokalni restauratorzy: Gracjan Rudnicki z Łowiska Pstrąga Złota Woda w Łomnicy oraz Grzegorz Czepil z jadłodajni „Jadło” w Głuszycy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, Fundatorom posiłków, a także Burmistrzowi Głuszycy za upominki oraz Dyrektorowi Żłobka Gminnego Anecie Kalenik za wypożyczenie materacy!

/R.S./