Wybitny duet skrzypcowy- Polish Violin Duo wystąpi w sali widowiskowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Na wyjątkowy koncert, w czasie którego usłyszymy utwory wiolinistyki światowej, serdecznie zapraszamy w sobotę 19 listopada 2022 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 503 102 817  i odbiór wejściówek w siedzibie CK-MBP.

Polish Violin Duo tworzą skrzypkowie Marta Gidaszewska, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Robert Łaguniak, doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi.  Muzycy są laureatami licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych oraz kameralnych. Występowali również z orkiestrami, m.in. z Filharmonią Kameralną w Łomży, Orkiestrą „Progress” i „Poznańskie Smyczki”. Zostali dwukrotnie laureatami projektu „Scena Muzyki Polskiej”, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Gościli w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Nagrali pierwszą płytę i przygotowują kolejne dwie z muzyką polskich kompozytorów XX wieku, a także twórców czeskich i węgierskich. Duet planuje trasę koncertową po USA, Francji i Chinach, gdzie zagra w najbardziej prestiżowych salach dzieła polskich kompozytorów.

„Z klasyką przez Polskę” to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerami projektu są: Gmina Głuszyca oraz Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.