Boisko Orlik

ORLIK OTWARTY  W RYGORZE SANITARNYM

UWAGA! Zajęcia organizowane na kompleksie boisk Orlik muszą spełniać wszystkie wyżej wymienione wymagania sanitarne:

 • zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób,
 • obowiązuje dezynfekcja sprzętu sportowego,
 • uczestnicy zajęć są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed
  i po zajęciach,
 • między zajęciami niezbędna jest 15-minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie.

W  drodze na zajęcia i z zajęć wszyscy przestrzegać zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

Z pełną odpowiedzialnością zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych!

W sobotę 2 października o godz. 16:00 odbyły się rozgrywki sportowe na Orliku.

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież na rozgrywki piłkarskie i siatkarskie 2 października o godz. 16:00  na boisku Orlik w Głuszycy

30 sierpnia  na naszym Orliku głuszyckie drużyny podwórkowej piłki nożnej spotkały się na turnieju kończącym tegoroczne wakacje. Podobnie jak młodzi piłkarze trafiali w okienko bramki tak i organizatorzy turnieju trafić musieli w okno pogodowe, bo końcówka sierpnia pod względem aury nie sprzyja w tym roku organizacji imprez plenerowych. Ale mimo to nie brakowało sportowych emocji. Od rozżalenia przegranych po euforię zwycięzców. To jednak pewne, że i jednym i drugim nie brakowało woli walki, co sprawiło, że ci, którzy przybyli na spotkanie jako widzowie z pewnością mieli na co popatrzeć. Symboliczne nagrody w postaci medali i piłek wręczone młodym piłkarzom były zwieńczeniem spotkania i zmagań tegorocznego sezonu letniego. Głuszyckie orliki zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca.

Już 1️⃣ lipca zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w sportowych zabawach na kompleksie boisk Orlik w Głuszycy 🏀🥇⚽️

Zapraszamy do korzystania z kompleksu boisk Orlik w Głuszycy. Prosimy o zapoznanie się z godzinami otwarcia, regulaminem obiektu i obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

regulamin Orlik 2021

27 listopada zakończyliśmy sezon 2020 na Orliku przy współpracy MKS Włókniarz Głuszyca.

Zapraszamy w listopadzie

Zapraszamy w październiku

MINITURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ NA GŁUSZYCKIM ORLIKU

W dniu 23 października odbył się Miniturniej Piłki Siatkowej na Orliku zorganizowany przez lokalnych animatorów sportu Sławomira Kulika i Zbigniewa Ogrodnika oraz Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Młodzież głuszyckich szkół podstawowych świetnie się bawiła przy rozgrywaniu meczy. Dla wszystkich uczestników siatkarskich zmagań przygotowano słodki poczęstunek i każdy z uśmiechem wrócił do domu.

Celem organizacji wydarzenia była popularyzacja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i zachęta do czynnego uprawiania sportu w wolnym czasie po szkole.

DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU
W dniu 24 września odbył się Dzień Sportu na Orliku zorganizowany przez lokalnych animatorów sportu Sławomira Kulika i Zbigniewa Ogrodnika oraz Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Młodzi głuszyczanie świetnie się bawili i brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Aktywność fizyczna to doskonała forma wypoczynku i spędzania wolnego czasu, o czym świadczyły radosne twarze dzieci i młodzieży.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Szczególne podziękowania przekazujemy Burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi za ufundowanie pamiątkowych medali i poczęstunku. Gorące podziękowania dla Miejskiego Klubu Sportowego Włókniarz Głuszyca – w szczególności dla Kacpra Kulika – za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu sportowych konkurencji.

Zapraszamy we wrześniu:

Zapraszamy w sierpniu:

Zapraszamy w lipcu:

Zapraszamy w czerwcu:

Zapraszamy w maju:

UWAGA! UWAGA! ZE WZGLĘDU NA PANUJĄCY STAN EPIDEMII COVID-19 OSOBY KORZYSTAJĄCE Z KOMPLEKSU BOISK ORLIK  ZOBOWIĄZANE SĄ DO ZASTOSOWANIA SIĘ DO PONIŻSZYCH ZASAD:

 1. Instruktor/ opiekun weryfikuje liczbę osób korzystających z obiektu, tzn. na jednym boisku może przebywać maksymalnie 14 osób plus 2 osoby prowadzące zajęcia.
 2. Instruktor/opiekun jest zobowiązany do dezynfekcji urządzeń i sprzętu po każdym użyciu i każdej grupie korzystających.
 3. Osoby korzystające z obiektu lub sprzętu obowiązane są do dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu sportowego.
 4. Instruktor/ opiekun zapewnia piętnastominutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ogranicza kontakt między grupami korzystających.
 5. Rekomendowane jest zachowanie bezpiecznych odstępów pomiędzy ćwiczącymi podczas aktywności.
 6. Zakazane jest korzystanie z obiektu bez nadzoru instruktora/opiekuna.

https://www.gov.pl/web/sport/odmrazanie-sportu–etap-od-4-maja-2020-r–odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania