Zasada akcji jest prosta: wystarczy do budynku Centrum Kultury w Głuszycy przynieść plastikowe nakrętki. Cały dochód ze sprzedaży surowca zostanie przekazany na zakup sprzętu dla dzieci z hospicjum.

– Nakrętki można wrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika, jaki został zamontowany na parterze budynku Centrum Kultury – wyjaśniają pracownicy CK-MBP w Głuszycy. Akcja jest całoroczna, całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – jedynej tego rodzaju palcówki na Dolnym Śląsku, która służy pomocą najmłodszym mieszkańcom naszego województwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 130 dzieci.

– Cele samej akcji są nieocenione: naczelnym jest oczywiście pomoc podopiecznym hospicjum, ale zbierając nakrętki do ponownego przetworzenia, dbamy także o środowisko – wyjaśnia dyrekcja CK-MBP w Głuszycy.

W ramach akcji ,,Nakrętki dla Hospicjum” do budynku CK-MBP od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz w soboty w godz. 9-14 można przynosić:

  • zakrętki po napojach, wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd.,
  • zatyczki, korki, przykrywki, dekle,
  • łyżeczki, miarki np. na mleko, od syropów itp.,
  • opakowania po jajkach niespodziankach,
  • tubki i opakowania po kremach, szamponach, artykułach spożywczych etc. z oznaczeniami (najczęściej w trójkącie): PP, PE, LDPE, HDPE,
  • uszkodzone zabawki, skrzynki np. po napojach oraz inne elementy plastikowe, ale tylko i wyłącznie te, które mają widoczne oznaczenie (najczęściej w trójkącie) duże litery: PP, PE, LDPE, HDPE.

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być czyste i pozbawione metalowych elementów. Nie można wrzucać metalowych zakrętek i kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki.

– Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie włączą się w akcję na rzecz hospicjum, bo przecież na co dzień w każdym gospodarstwie domowym korzysta się z pojemników mających plastikowe nakrętki. Chodzi o to, aby ich nie wyrzucać, tylko zbierać i przynieść do nas. My będziemy je zbierać do końca czerwca, po tym czasie przetransportowujemy do Wrocławia, gdzie zostaną sprzedane, a dochód przeznaczony na rzecz dzieci z hospicjum – zachęcają pracownicy CK-MBP w Głuszycy i dodają, że jeśli akcja będzie się cieszyła powodzeniem, to na pewno będzie kontynuowana także do końca roku 2013.

– C