zdj1Kilkadziesiąt prac malarek z powiatu wałbrzyskiego będzie można obejrzeć już od jutra w ramach wystawy ,,Nasze Impresje” organizowanej w Galerii głuszyckiego CK-MBP. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ muzyczny dzieci z ogniska muzycznego działającego przy Centrum Kultury.

3 października o godz. 18 swoje prace zaprezentują: Leokadia Gerot, Jolanta Kobylarz, Danuta Kucharska, Danuta Polakowska oraz Bogumiła Stęszewska z Grupy Twórczej ,,Uśmiech Wałbrzycha” zrzeszającej artystów z terenu powiatu wałbrzyskiego.

Leokadia Gerot brała udział w międzynarodowych plenerach malarskich SPORTUS i WALDENBURGENSIS I-V, w wystawach grupowych i indywidualnych. Ulubione techniki twórcze Leokadii Gerot to akwarele i grafiki, ale nie jest jej obcy również olej, węgiel i sepia.

 Jolanta Kobylarz maluje od dziecka i pasjonuje się również fotografią. Uczestniczyła w plenerach malarskich o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Maluje głównie farbami akrylowymi, ale szczególne miejsce w jej sercu zajmuje ołówek.

 Danuta Kucharska, brała udział w III, IV i V edycji Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Waldenburgiensis” oraz w wystawach poplenerowych. Jej prace, to głównie akwarele oraz grafiki, a niektóre z nich znajdują się w zbiorach galerii Holandii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

 Danuta Polakowska ma za sobą ponad 50 plenerów różnej rangi, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W jej twórczości dominują prace wykonane w technice olejnej, ale nie są  jej obce  akwarele, węgiel,  tusz  i akryl.

 Bogumiła Stęszewska od 1998 roku należy do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Brała udział w wielu wystawach organizowanych przez to Stowarzyszenie. Fascynuje ją twórczość dziecięca i to w nią wkłada swoje serce i większość twórczej energii.

 Podczas czwartkowego wernisażu ,,Nasze impresje” będzie można zapoznać się z najnowszą twórczością malarek, zadać pytania artystkom i nacieszyć uszy dźwiękami gitar dzieci z ogniska muzycznego CK-MBP. Zapraszamy w progi głuszyckiej Galerii. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.