„Raj dla podopiecznych Manii Pomagania” to festyn charytatywny, który w sobotę 12 maja odbył się na boisku sportowym przy ul. Dolnej w Głuszycy. Imprezie towarzyszył pokaz mody Estery Grabarczyk w sali widowiskowej Centrum Kultury – MBP w Głuszycy. Modelki projektu „Słowiański Jedwab” zaprezentowały się w pięknych strojach i w profesjonalnych makijażach wykonanych przez prawdziwe artystki z firmy „Sekrety Urody”. Modelkom towarzyszyły bezdomne zwierzęta.

W trakcie festynu można było zobaczyć pokaz psów „Dogs for Personal Protection Poland” Sylwestra Żołtyńskiego. Szkolenie udowadnia, że systematyczna praca i zaangażowanie w treningi pozwalają, by pies stał się wspaniałym przyjacielem i towarzyszem rodziny. Pokaz psów ratowniczych przygotowali także ratownicy górscy z GOPR-u . Ponadto na najmłodszych czekały: dmuchańce, fotobudka, przejażdżki konne, klauni z Kamayu Art, stoisko z balonami i watą cukrową. Całej imprezie towarzyszyła świetna atmosfera.

Organizatorom festynu udało się uzbierać prawie 7 tysięcy złotych dla swoich podopiecznych. Jednocześnie informujemy, że zbiórka publiczna dla podopiecznych Manii Pomagania potrwa do końca września br.

Przekazujemy serdeczne podziękowania w imieniu Malwiny Witek dla wszystkich osób zaangażowanych w pomoc przy organizacji festynu i wspierających przebieg imprezy.