Zakończyły się dwa turnusy półkolonii letnich organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy. Zajęcia odbywały się od 4 do 15  lipca oraz od 1 do 12 sierpnia i zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głuszyca. Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim dzieciom dużo radości i zainspirował do poznawania wielu ciekawych atrakcji na terenie Dolnego Śląska. Był to także czas wypełniony aktywnością sportową i kulturalną oraz nawiązywania nowych koleżeńskich relacji z rówieśnikami.

Warsztaty lepienia z gliny, spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu, piesza wycieczka po okolicy, wyjście na obiekt kąpielowy w Głuszycy, a także wyjazdy do ZOO we Wrocławiu, Cinema City, Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, ExploraPark w Wałbrzychu oraz warsztaty serowarskie w Zagrodzie Lutomierz i warsztaty z robotyki w Kids Tech  – to atrakcje, które odbyły się podczas sierpniowego wypoczynku.

W czasie pierwszego turnusu półkolonii, który trwał do połowy lipca, dzieci wzięły udział m.in. w warsztatach teatralnych i wycieczce po okolicy z leśnikiem. Uczestnicy zajęć odwiedzili także Kościół Pokoju w Świdnicy, Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Klockownię, Kolejkowo i Skytower we Wrocławiu. Nie zabrakło też ulubionego seansu w kinie, spotkania z sympatycznymi alpakami i lamami oraz aktywnego wypoczynku nad wodą.

Serdeczne  podziękowania za życzliwość, uśmiech i troskę dla wszystkich niezawodnych opiekunów głuszyckich półkolonii oraz Panu Markowi Biskowi za bezpieczne podróżowanie.

Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy dalszego udanego wypoczynku wakacyjnego.