Prawie siedemdziesięcioro dzieci z Głuszycy uczestniczyło w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez głuszyckie Centrum Kultury i świetlice wiejskie. Wycieczki do ciekawych miejsc, poznawanie gminnych atrakcji turystycznych, gry i zabawy integracyjne i sportowe, warsztaty plastyczne, karaoke, wyjścia na basen i przede wszystkim świetna, pełna radości atmosfera towarzyszyły pierwszym dniom wakacji wspólnie spędzonych z instruktorami świetlic wiejskich i Centrum Kultury w Głuszycy. Zajęcia zostały dofinansowane przez Gminę Głuszyca, za co w imieniu wszystkich dzieci i opiekunów serdecznie dziękujemy.

Oprócz wycieczek na Kamyki i głuszyckie stawy dzieci odwiedziły Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, poszukiwały krasnali na wrocławskim rynku oraz bawiły się w poszukiwaczy złota podczas wizyty w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zorganizowano także wyjazd do Parku Bajek w Karpaczu, Zamku Legend Śląskich w Pławnej, w Parku Zdrojowym w Polanicy Zdrój, jak i również piesze wycieczki do Harendy i na Osówkę.

To był bardzo udany początek wakacji, o czym świadczą uśmiechnięte, pogodne twarze dzieci. Podziękowania za kreatywność i pozytywną energię dla Pań opiekunek – Doroty Link – Niedzielskiej, Klaudii Chętkowskiej, Marzeny Nygi, Joanny Burchardt, Danuty Jabłońskiej, Beaty Żytkiewicz.