Maj kojarzy nam się z piękną, wiosenną zielenią, ale także z dobrą książką i miejscem, gdzie można ją zdobyć, czyli z biblioteką. W dniach 8-15 maja 2023 obchodzony był w całej Polsce już po raz dwudziesty Tydzień Bibliotek. W myśl tegorocznego hasła przewodniego „Moja, Twoja, Nasza- Biblioteka” na czytelników i gości w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej czekało szereg atrakcji.

Głuszycka akcja rozpoczęła się od polecanych nowości czytelniczych w naszych mediach społecznościowych, czyli  portalach społecznościowych Facebook, Instagram oraz na stronie www.ckmbp-gluszyca.pl. Kolejne dni obfitowały w ciekawe spotkania i zajęcia dla dzieci.

Wtorkowe popołudnie młodzi czytelnicy spędzili na zajęciach Akademii Małego Brzdąca. Kolejny dzień poświęcony był poezji i refleksjom związanym z cyklem poetyckim „Animus -serce moje” Piotra Pilarskiego, który osobiście przedstawił swoje wiersze. W czwartkowy poranek w niezwykle ciekawy sposób o podróży do Afryki opowiadała młodzieży szkolnej głuszyczanka, radna miejska – Beata Drapała.  Głuszycką bibliotekę odwiedził także dziennikarz, publicysta, pisarz znany pod pseudonimem Hannibal Smoke, który w barwny sposób przedstawił opowieść o zaginionych pałacach Dolnego i Górnego Śląska. Zwieńczeniem tegorocznego  Tygodnia Bibliotek była relacja fotograficzna w formie pamiątkowego filmiku udostępnionego w mediach społecznościowych. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i zapraszamy do stałych odwiedzin „Mojej, Twojej, Naszej –Biblioteki” w Głuszycy.