Spotkaniem poświęconym twórczości śp. Stanisława Michalika Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy zakończyła realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. W pełnym pięknych wspomnień spotkaniu, zorganizowanym 10 czerwca w siedzibie CK-MBP uczestniczyli mieszkańcy Głuszycy, przyjaciele zmarłego, lokalni twórcy i artyści oraz studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy odśpiewali swój hymn, do którego słowa napisał w 2015 r. Stanisław Michalik.

Symbolicznym przecięciem biało-czerwonej szarfy dokonano uroczystego otwarcia ławeczki wraz z tablicą upamiętniającą postać zmarłego głuszyczanina, regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy
i Ziemi Wałbrzyskiej. W czasie spotkania wiersze Stanisława Michalika, zamieszczone na prowadzonym do 2018 r. blogu „Tu jest mój dom”, recytował Robert Delegiewicz, który przeplatał literackie teksty grą na skrzypcach. Sylwetkę i twórczą drogę Stanisława Michalika przypomniano w prezentacji multimedialnej . Ponadto swoimi osobistymi wspomnieniami związanymi z osobą Stanisława Michalika podzielili się obecni na spotkaniu Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska, Renata Sokołowska- wieloletni kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, współtworząca wiosenne i jesienne spotkania z poezją, które zawsze z pasją prowadził Stanisław Michalik. W czasie spotkania wiele ciepłych słów i wspomnień wyrazili także obecni przyjaciele i znajomi zmarłego.

Składam gorące podziękowania wszystkim osobom, które wspierały realizację naszego projektu, szczególne podziękowania kieruję do studentów głuszyckiego UTW oraz pracowników CK-MBP, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość- powiedziała w czasie spotkania koordynująca zadanie Sabina Jelewska.

Przypomnijmy, realizację projektu „TU JEST MÓJ DOM” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach III edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”.