Wakacje to czas wypoczynku, radosnej zabawy, poznawania ciekawych miejsc, rozwijania zainteresowań  i zawierania nowych znajomości. Taki jest też cel półkolonii organizowanych przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy i dofinansowanych z budżetu Gminy Głuszyca.

Pierwszy dwutygodniowy turnus wypoczynku rozpoczął się już 26 czerwca, drugi turnus wystartuje 17 lipca. W każdym turnusie półkolonii bierze udział 40-osobowa grupa dzieci. Letni wypoczynek rozpoczęły zabawy integrujące grupę oraz spotkanie, w czasie którego policjanci z Komisariatu Policji w Głuszycy post. Agnieszka Bernat i sierż. Marcin Nogawka przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W pierwszym tygodniu półkolonii dzieci wzięły udział w warsztatach „Zostań architektem” w Hali Stulecia we Wrocławiu, poznały także zagadkowe obiekty wrocławskie.  Kolejnego dnia dzieci tworzyły własne kubki z gliny na warsztatach w klimatycznej Galerii „Pod Aniołem” w Dobkowie.  Następnego dnia uczestnicy półkolonii przenieśli się do zaczarowanego świata z Teatrem Bajka, poznały teatr „od kuchni”, samodzielnie wykonały pacynki oraz odegrały krótkie scenki na przygotowanej specjalnie dla nich scenie. Pierwszy tydzień wakacji zakończył się spacerem po lesie ze wspólnym ogniskiem.

W następnych dniach pierwszego turnusu półkolonii zaplanowano m.in. wyjazd do kina, odwiedziny w Explora Park oraz zwiedzanie Komisariatu Policji w Wałbrzychu. Zorganizowane będą także wyjście na basen oraz wycieczki do Kudowy-Zdroju i Ząbkowic Śląskich.