Pierwszy tydzień wypoczynku zimowego organizowanego przez Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy już za nami. Po wizycie w Strefie Odrywania  Wyobraźni i Aktywności, w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz wyjeździe do Zagrody Edukacyjnej Marianówek nie zwalniamy tempa i drugi tydzień szykuje się równie ciekawie i ekscytująco.

W poniedziałek dzieci spotkały się już z bajkowym kotem Maurycym w czasie seansu filmowego w Cinema City w Wałbrzychu, a po filmie żywo dyskutowały o przyjaźni, marzeniach i wartościach w życiu. We wtorek młodzi głuszyczanie odwiedzili Burmistrza Głuszycy Romana Głoda w Urzędzie Miejskim, gdzie zapoznali się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi swojej gminy. Dzieci poznały także nowo otwarte Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy.

Kolejnego dnia ferii głuszyckie Centrum Kultury zamieni się w świat Minionków, a to za sprawą wizyty aktorów – z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Czwartkowy wypoczynek osłodzimy wycieczką do Manufaktury Cukierków „Słodkie Czary Mary” we Wrocławiu z warsztatami ręcznego robienia wspaniałych słodkości. Na zakończenie ferii młodzi uczestnicy półkolonii odwiedzą Muzeum Zabawek w Karpaczu i przeniosą się w świat ulubionych postaci  z książek i bajek. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami, zabaw integracyjnych i radosnych spotkań z rówieśnikami.

Zadanie „OdLOTTOwe spotkanie z bajką- półkolonie w czasie ferii zimowych 2023 w Głuszycy” zostało dofinansowane przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej w Warszawie.