Ponad 80 osób wzięło udział w głuszyckiej edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Biegacze i osoby z kijkami mieli do pokonania prawie 8-kilometrową trasę wiodącą z Parku Jordanowskiego w Głuszycy do Podziemnego Miasta Osówka, gdzie na wszystkich czekał ciepły i smaczny posiłek przygotowany przez restaurację znajdująca się przy kompleksie Osówka. Na starcie biegaczy powitał burmistrz Głuszycy Roman Głód, który także na mecie wręczał medale zawodnikom.

Uczestnicy wydarzenia w aktywny sposób uczcili pamięć bohaterów podziemia antykomunistycznego oraz włączyli się do zbiórki wspomagającej leczenie dwójki dzieci – 17-miesięcznej Małgosi, cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną oraz 8-letniego Bartka, który urodził się bez stopy i czeka na protezę. Udało się zebrać kwotę 163,84 zł.

Centrum Kultury- MBP w Głuszycy składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wsparły przygotowania oraz sprawny przebieg wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Głuszycy Romana Głoda oraz Prezesa Podziemnego Miasta Osówka Zdzisława Łazanowskeigo. Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo żołnierzom z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej w Kłodzku, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej i funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Wielkie podziękowania dla Grzegorza Walczaka ze Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy, Artura Gołdy, harcerek – Celestyny Chlastawy i Izabeli Sosnowskiej, Dariusza i Anny Skupów oraz dla pracowników CK-MBP: Doroty Link, Klaudii Chętkowskiej, Grzegorza Bachmatiuka, Marzenny Klann, Joanny Burchard, Danuty Jabłońskiej. Za sympatyczną atmosferę, sportowego ducha, pamięć i obecność dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głuszycy i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia. Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie. W tegorocznej edycji biegu hołd Żołnierzom Wyklętym oddało ponad 75 tys. osób. Bieg jest częścią obchodów Narodowego dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych, ustanowionego w roku 2011.