Następne Święto Wsi już za rok!!! Przeciąganie liny było chyba najbardziej emocjonujące zarówno dla zawodników jak i mieszkańców Głuszycy, którzy brali udział w sobotnim Święcie Wsi. Wszyscy, którzy zjawili się po godzinie 15 – tej mogli również skosztować naszych wiejskich przysmaków, które przygotowywały gospodynie. JURY oceniające potrawy miało nielada zadanie. Na jego czele stał Pan Janusz Rech, a członkiem honorowym była Pani Teresa Piętka, kucharz z 32 – letnim doświadczeniem. Z każdej wsi wyłoniona została najsmaczniejsza potrawa, i tak:

  • w Grzmiącej były to Ciasta Wykwintne,
  • w Łomnicy – Schab ze śliwką,
  • w Kolcach – Rolada w Porach,
  • w Głuszycy Górnej – Indyk Faszerowany,
  •  w Sierpnicy najsmaczniejszą potrawą został Pasztet myśliwski z gruszką.
Wszystkim twórcom tych przepysznych dań gratulujemy. Oprócz posmakowania przygotowanych potraw można było również podziwiać spryt i siłę zawodników ze wszystkich wsi w przeróżnych konkurencjach. Był toczony balot, rzut broną na piasku, bieg o trzech nogach i wiele, wiele emocji. Zawodnicy nie mogli uskarżać się na brak dopingu ze strony kibiców. Było również dużo śmiechu, gdy nie mogła się zakończyć konkurencja Hula – Hop. Najmnniejsze zawodniczki były tak wytrwałe w kręceniu, że konkurencja zapewne mogłaby trwać do późnego wieczora, więc trzeba było ją przerwać. A zawodniczkom gratulujemy! Turniej był zacięty do ostatnich chwil. Przewagą kilku punktów zaledwie wygrała wieś Łomnica. W nagrodę Pani Burmistrz wręczyła sołtysowi wsi – Agnieszce Mlazdze  stół do gry w piłkarzyki, a pozostałe sołectwa otrzymały zestawy 200 gier na jesienno – zimowe wieczory. Jednym słowem – zabawa była bardzo udana, pogoda dopisała, wytrwali mogli się bawić do białego rana, a dla zmęczonych były nawet bezpłatne busy, którymi mogli dotrzeć na imprezę i wrócić do domu (za co dziękujemy Panu Żołnierukowi).

Zadanie realizowane przez LGD „Partnerstwo Sowiogórskie” w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja PROW 2007-2013 dofinansowany z krajowych środków publicznych i środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

]]>