Niezwykle uroczysty charakter miały w tym roku obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. 8 maja na terenie naszej gminy gościliśmy prawie 70 bibliotekarzy z całego powiatu wałbrzyskiego, a także znamienitych gości: zastępcę Prezydenta Wałbrzycha pana Piotra Sosińskiego, przedstawiciela senatora RP Romana Ludwiczuka, władze naszego miasta w osobach burmistrza Wojciecha Duraka oraz przewodniczącego Rady Miasta pana Jana Chmurę. Wiele ciepłych słów padło pod adresem bibliotekarzy, ich pracy i zaangażowania w życie społeczności lokalnych.

Została wręczona Nagroda „Bibliotekarz Roku” dla pani Elżbiety Kwiatkowskiej-Wyrwisz z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu oraz listy gratulacyjne z okazji jubileuszy pracy zawodowej. W dalszej części spotkania goście wysłuchali wykładu panów Stanisława Michalika i Grzegorza Czepila poświęconego historii Głuszycy i okolic. Dowiedzieli się o ich pasjach związanych z naszą ziemią.
Wykład promował książkę autorstwa obu panów pt.: ”Głuszyca dawniej i dziś”. W galerii można było obejrzeć wystawę „Głuszyca na starej pocztówce” ze zbiorów Grzegorza Czepila oraz skosztować potraw przygotowanych przez restaurację Łomnicka Chata. Po poczęstunku goście wysłuchali koncertu dzieci ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Wałbrzychu, a następnie udali się do Łomnicy. Tam odwiedzili pracownię rzeźbiarza Jerzego Marszała.
Najbardziej wytrwali udali się pod przewodnictwem Grzegorza Czepila na rajd pieszy na Ruprechtický Špičák. Góra została zdobyta, a widoki zapierające dech w piersiach wynagrodziły trudy wyprawy. Pyszny obiad w Łomnickiej Chacie był dopełnieniem bogatego we wrażenia dnia.