Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenie można było poczuć w piątek 20 grudnia na terenie Centrum Przesiadkowego w Głuszycy, gdzie zorganizowano Jarmark Świąteczny połączony z otwarciem nowej głuszyckiej inwestycji. Ręcznie wykonane bombki, choinki, stroiki oraz wiele ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne zaprezentowała liczna grupa wystawców, wśród których nie zabrakło świetlic wiejskich i sołectw Gminy Głuszyca.

Uroczystego otwarcia Centrum Przesiadkowego przy ul. Łukasiewicza dokonali Burmistrz Głuszycy Roman Głód i Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej. Do odwiedzających jarmark przybył także św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom  słodkości. Świątecznymi stroikami obdarowywali przybyłych pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Starzyńską. Stoisko OPS-u częstowało gości jarmarku barszczem z uszkami, który w ramach projektu socjalnego OPS-u przygotował miejscowy restaurator Krystian Jóźwiak z „Gościńca Sudeckiego”. Stoisko restauracji oferowało także degustację swojskich wędlin i innych świątecznych przysmaków. Rozgrzewającą zupą z kuchni polowej serwował mieszkańcom i gościom Tomasz Dąbrowski.

O świąteczną oprawę muzyczną wydarzenia zadbały grupy i zespoły działające przy Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Na scenie pojawiły się młode wokalistki: Ola Harasimowicz, Marcelina Popik, Martyna Pokorska, Milena Smusz, Magdalena Jelewska, Iga Smusz, Maria Kuźma – uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Piękne kolędy i pastorałki wykonał Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca i Bogdana Osowskiego.

Dyrektor CK-MBP w Głuszycy serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia: Agacie i Tomaszowi Dąbrowskim, Krystianowi Jóźwiakowi, Krzysztofowi Kameczurze, Arturowi Gołdzie, pracownikom Urzędu Miejskiego, OPS- u, CK-MBP w Głuszycy, ZUMiK oraz wszystkim wystawcom i kolędującym w czasie jarmarku. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!