Ręcznie wykonane świąteczne ozdoby, domowe przysmaki, kolędy i pastorałki, a także mnóstwo życzliwości i otwartych serc stworzyły niesamowitą atmosferę Jarmarku Bożonarodzeniowego zorganizowanego w piątek 16 grudnia w ścisłym centrum Głuszycy. Prawdziwie zimowa pogoda dodała uroku wydarzeniu, podczas którego sztab wolontariuszy i ludzi dobrej woli wsparł zbiórkę publiczną „WALKA ANETY” prowadzoną na rzecz 31-letniej głuszyczanki.

W świąteczny nastrój wprawili zebranych występujący na scenie lokalni artyści: Głuszycka Orkiestra Dęta, Chór Seniorów Renoma oraz młode wokalistki trenujące śpiew pod okiem Radosława Zychala: Oliwia Zelek, Zuzanna Grzesiak, Łucja Olczak, Marcelina Popik i Julia Mongiałło. Do odwiedzających jarmark przybył św. Mikołaj z workiem słodyczy i w asyście swoich pomocników- Elfa i Sowy oraz dzielnych strażaków z OSP Głuszyca Górna. Na dzieci czekał kreatywny namiot prowadzony przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie można było ozdobić świąteczne pierniczki i bombki. O świąteczne kulinaria zadbali lokalni restauratorzy: „Jadło” i restauracja „Osówka”. Na jarmark przybyły także młode harcerki z ZHP z Betlejemskim Światłem Pokoju, które zostało przekazane dalej mieszkańcom naszej gminy oraz dotarło do głuszyckich parafii, dzięki uprzejmości OSP Głuszyca Górna.

Głuszycki Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Burmistrza Głuszycy Romana Głoda i Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną to wydarzenie, w które z zaangażowaniem włączyły się głuszyckie jednostki: Żłobek Gminny, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowej nr 2, Szkoła Podstawowej nr 3, Ośrodek Pomocy Społecznej, Podziemne Miasto Osówka, Zakład Usług Mieszkaniowych i Komunalnych, pracownicy Urzędu Miejskiego, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej, panie z Rady Kobiet, „Jadło”, LGD Partnerstwo Sowiogórskie, lokalni wystawcy oraz silna grupa wolontariuszy z Komitetu Społecznego „Walka Anety”. Podziękowania dla występujących na scenie: Głuszyckiej Orkiestry Dętej, Chóru Seniorów Renoma oraz Radosława Zychala i młodych wokalistek.
Dziękujemy wszystkim za przedświąteczne spotkanie pełne radości, pokoju i ciepła mimo mroźnej aury.