W piątek 10 lutego o godz. 17.00 będzie można zasłuchać się w poezji znanej już pisarki i malarki Barbary Malinowskiej, której towarzyszyć będą Sudeckie Anioły jako wystawa obrazów w naszej Galerii oraz przygrywający na gitarze Marcel Kambr. Barbara Malinowska to wrażliwa artystka, która swoją osobowość przedstawia w licznych dziełach. Pisze poezję, maluje, rysuje, wykonuje biżuterię, projektuje stroje. Z wykształcenia jest dekoratorem wnętrz, zajmuje się więc także aranżacją wystaw i wernisaży. Własnych ma na koncie bardzo wiele. Często łączone są z wieczorami poetyckimi, bądź też artystka zaprasza do nich innych twórców- ostatnia wystawa to wspólne dzieło pani Barbary i Jana Kousala z Polic nad Metuli.
Urodziła się i mieszka w Wałbrzychu. Tu też zadebiutowała. Jej pierwsza wystawa „Malowana poezja” (Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Wałbrzych, 2002r.) połączona była z prezentacją wierszy. Propozycji było coraz więcej, nie ustają do dziś. Pojawiły się nagrody, za poezję: Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O srebrny liść chmielu”- III miejsce (2002r.), za malarstwo: Wałbrzyski Ośrodek Kultury „Anioły muśnięcie skrzydeł”- wyróżnienie (2002r.), Dzierżoniowski Ośrodek Kultury „Walor”- wyróżnienie (2004r.).
Poetka pisze o wierze, wartościach, miłości, czasem o bólu, każde słowo przesyca niezwykle delikatnym oddechem. Twórczość tę można podziwiać w tomikach: „Gdy anioł zastąpi drogę”, nakładem własnym ’02; „Mój prywatny świat”, wyd. Typoscript ’03; „Cud który trwa”, antologia wierszy polskich poetów poświęconych Ojcu Świętemu- Papieżowi Poecie, ’03; antologia twórców związanych ze Strzegomiem ’04; „Inspirująca nostalgia”, nakładem własnym ’04. Jej wystawy obecne były w całej Polsce, m. in. w Wałbrzychu, Mieroszowie, Kłodzku, Boguszowie, Kamiennej Górze, Łomży, Wrocławiu, Nowej Rudzie, Strzegomiu, Świnoujściu, Dzierżoniowie, Jedlinie Zdroju, Bielawie.
Co ciekawsze, jej twórczość wciąż się zmienia, prace są coraz lepsze, dojrzalsze i wciąż zaskakują- pani Barbara potrafi znaleźć inną stronę nawet najczęściej poruszanych tematów. Stąd na przykład przeogromne bogactwo różnorodnych ujęć aniołów- zarówno słowem jak i kreską.
Prace Barbary Malinowskiej oddziałowują na każdego, nawet najbardziej opornego odbiorcę, poruszając i zmuszając do refleksji. Nie można tego wypowiedzieć, jej prace trzeba po prostu poznać.