Tydzień Bibliotek w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy kontynujemy spotkaniem z Robertem Foksem.
Autor opowiadał o swoich trzech powieściach i procesie twórczym, który poprzedza sam czas napisania książek, a także o planach na kolejne utwory, które zaliczyć można do powieści szpiegowskich z wątkami historycznymi i sensacyjnymi.
Robert Foks zadebiutował w 2021 r. powieścią „Prospekt Niepodległości”. Drugą powieścią jest „Ostatni nielegał”. Największym sukcesem w dotychczasowej twórczości cieszy się „Wałbrzych. Ściśle tajne”- ostatnio wydana powieść, której akcja dzieje się w większości w tytułowym Wałbrzychu po przełomie ustrojowym, ale także w Szczawnie-Zdroju i w Walimiu. W książce pojawiają się także wątki głuszyckie, czyli sensacyjne sceny rozegrane w Głuszycy Górnej, a dokładnie na terenie byłego kamieniołomu melafiru.
Robert Foks jest politologiem, nauczycielem akademickim, doktorem nauk humanistycznych oraz autorem artykułów specjalistycznych i analiz z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa na obszarze Europy Środkowo–Wschodniej.
Część zawodowego życia spędził na Białorusi, Ukrainie i w Rosji. Założył Fundację Forum Polityki Wschodniej.
Zainteresowanie Roberta Foksa dolnośląskimi tajemnicami z okresu II wojny światowej, szczególnie historiami związanymi z Wałbrzychem i pobliskimi Górami Sowimi, można dostrzec w wydanych dotychczas utworach.
Hobbystycznie zajmuje się muzyką i jest wokalistą zespołu BETWEEN coverband, który tworzy m.in. wraz z mieszkańcami Głuszycy.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że Roberta Foksa z Głuszycą łączy jeszcze jedno – to tu się urodził 8 maja. Życzymy więc Panu Robertowi wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych urodzin oraz niegasnącej weny i wielu pomysłów na kolejne powieści.