17 października w czytelni naszej biblioteki spotkały się osoby zainteresowane poznawaniem ludzi z pasją. Gościem spotkania była tym razem Mariola Zimnicka kochająca taniec od dziecka i realizująca swoją pasję także jako emerytka.

W pierwszej części spotkania pani Mariola opowiedziała o sobie, swojej pasji tanecznej i o tym w jaki sposób ją realizuje. Uczestnicy mieli także okazję by podziwiać bohaterkę spotkania w tańcu. Próbka tańca latynoamerykańskiego oraz rock and rolla w wykonaniu pani Marioli wywołała u zgromadzonych niekłamany podziw dla umiejętności , a także zachwyt nad jej figurą. Uczestnicy mogli również przećwiczyć podstawowe kroki rock and rolla. Podczas drugiej części spotkania pani Mariola odpowiadała na pytania napływające z bibliotek w całym kraju. Spotkanie było bardzo inspirujące i
„Spotkania z pasjami” to cykl dwunastu spotkań z interesującymi ludźmi. Prowadzone są w formie wideokonferencji. Odbywają się w każdy czwartek o godz. 11.00, od września do listopada. Dotychczas bohaterami e-spotkań byli: rodzeństwo Agnieszka i Marcin Kręgliccy, Krystyna Janda, Teresa Lipowska, Latające Babcie , DJ Wika oraz Mariola Zimnicka.
W następny czwartek poznamy pasję Romana Zamyślewskiego, bydgoskiego żeglarza , dawniej geodety, obecnie kapitana jachtowego i motorowodnego. ZAPRASZAMY!

Biblioteka uczestniczy w projekcie pod nazwą „Spotkania z pasjami” realizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

        logo_pl