Spotkaniazpasjami-Bakuła IMG_2659 IMG_2662  W czwartek 21 listopada w czytelni naszej biblioteki podczas  wirtualnego spotkania na żywo gościliśmy panią Hannę Bakułę – malarkę, pisarkę, scenografa i kostiumologa. Pani Hanna dała się poznać jako osoba wyrazista, pewna siebie, zdecydowanie wyrażająca swoje poglądy. Udzieliła uczestnikom szeregu porad dotyczących stylu życia, odżywiania się, przybrania odpowiedniej postawy wobec swojego wieku itp.  Wspominała też swój ośmioletni pobyt w Stanach Zjednoczonych, zachwycając się Manhattanem  i  polecając każdemu chociaż jednorazową wycieczkę do Nowego Jorku.  Była mowa również o twórczości literackiej pani Hanny. Dotychczas napisała 16 książek, równie kontrowersyjnych jak ona sama. Autorka używa jednak kontrowersyjnych zabiegów, żeby skłonić ludzi do głębokiej analizy rzeczywistości i podważania tego, co wydaje nam się oczywiste. Liczy się również z tym, że nie wszystkim taki sposób komunikacji może odpowiadać. Teksty Hanny Bakuły możemy znaleźć w czasopismach Playboy, Uroda, Dziennik Łódzki a także na jej blogu: http://hanna-bakula.bloog.pl/   Na stałe współpracuje też z portalem internetowym Wirtualna Polska.
Niektóre stwierdzenia i rady Hanny: (…)„nie udawajmy, że jesteśmy młodzi, tylko bądźmy fajnymi starszymi osobami” (metryki nie da się oszukać) (…) „człowiek ma tyle lat, ile ma, nie na ile się czuje”. Wniosek płynący ze spotkania: ważnym jest, aby umieć bronić swego, aby wiedzieć kim się jest, czego się chce i swoje pragnienia realizować.

Na ostatnie już spotkanie z cyklu z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem zapraszamy w czwartek 28 listopada o godzinie 11.00.