W konkursie pod nazwą „Gry i zabawy mojego dzieciństwa: opowieści dolnośląskich seniorów”, ogłoszonym przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. T. Mikulskiego we Wrocławiu brała udział również grupa seniorek z Głuszycy.

W czytelni naszej biblioteki powstała wspólna praca pań: Grażyny Antkowiak, Mirosławy Chyckiej, Jadwigi Czepil-Kostańskiej, Anny Frączek, Ireny Kras, Genowefy Skłym oraz Renaty Sokołowskiej, która opowieści zebrała, uzupełniła i zredagowała.

29 czerwca uczestniczki konkursu ponownie spotkały się w czytelni, aby zobaczyć i przeczytać wspólne dzieło. Ponadto, podczas spotkania został odczytany list z podziękowaniem za udział w konkursie przesłany przez Katarzynę Zborowską, koordynatora projektu Dolnośląski Salon Wydawniczy, w ramach którego zorganizowano konkurs.

Prezent w postaci publikacji pokonkursowej był prawdziwą niespodzianką dla jego uczestniczek. Publikacja została przesłana przez organizatora dla każdej współautorki pracy, a także dla biblioteki. (wkrótce będzie ona dostępna dla naszych czytelników). Chociaż praca naszych pań nie została wyróżniona przez jury, wszystkie są usatysfakcjonowane i planują uczestnictwo w przyszłorocznym konkursie.