Za nami przedostatnie spotkanie realizowane przez bibliotekę w ramach cyklu „Spotkania z pasjami”. Jego bohaterką była królowa polskiego jazzu – Ewa Bem.
Fantastyczne umiejętności wokalne, optymizm, charyzma i nienaganne maniery estradowe, to pakiet, którym Pani Ewa rozkochała w sobie publiczność. Podczas wideokonferencji, przeplatanej utworami z repertuaru Gościa, artystka opowiadała o swojej twórczości i zainteresowaniach, wspominała istotne dla niej wydarzenia artystyczne oraz ludzi, z którymi współpracowała.
Bardzo ważną kwestią poruszaną w trakcie spotkania było wskazanie ogromnej roli, jaką w naszej codzienności odgrywa odpowiednie podejście do życia i energia z jaką witamy każdy dzień. Pani Ewa twierdzi, że należy unikać sytuacji, w których dostrzegamy negatywne nastawienie do świata oraz nauczyć się dostrzegać i doceniać drobne radości towarzyszące człowiekowi każdego dnia. Pani Ewa Bem podkreślała także pozytywny wpływ, jaki wywiera na człowieka możliwość spotkań z drugim człowiekiem i dyskusji na różne tematy. Podkreśliła ważną rolę, jaką w tym zakresie spełniają biblioteki coraz częściej otwarte na tego typu spotkania.
Niespodzianką dla uczestników było uczestnictwo w spotkaniu przewodnika Mariusza Wojciechowskiego, który opowiedział obecnym o swojej pasji poznawania nowych miejsc. Przy okazji dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o urokach Drezna, które ostatnio odwiedził. W spotkaniu uczestniczyły również dwie nowe panie, z których jedna podzieliła się z uczestnikami opowieścią o swojej pasji pielęgnowania i fotografowania roślin ogrodowych i domowych. Jej opowieść ilustrowana była pokazem fotografii z podkładem muzycznym.

Gościem kolejnego spotkania 4 grudnia będzie popularna pisarka Katarzyna Grochola.

Biblioteka w Głuszycy uczestniczy w projekcie pod nazwą „Spotkania z pasjami” realizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

logo_pl