Impreza plenerowa zorganizowana z okazji Dnia Dziecka w minioną niedzielę 28 maja obfitowała w wiele atrakcji.  Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że na terenie boiska sportowego w Głuszycy radosnym zabawom nie było końca.

Skoki na eurobungee, basen z piłeczkami i dmuchana zjeżdżalnia wyzwoliły dużo pozytywnej energii zarówno u maluchów, jak i u starszych dzieci. Niezawodne animatorki z Kamayou Art upiększały wszystkich chętnych brokatowymi tatuażami i malowaniem buziek, poprowadziły także pełne energii bloki taneczne oraz przeniosły dzieci w świat kreatywnej zabawy, w której często uczestniczyli także dorośli.

Występy artystyczne na scenie rozpoczęły dzieci ze Studia Tańca Jako Koja Jadwigi Schwebs. Wyjątkowy niedzielny  czas uświetniły swoimi wokalnymi występami Oliwia Zelek, Julia Mongiałło, Marlena Knapik, Joanna Surma, Zuzanna Golemiec oraz Maja Borys – podopieczne Radosława Zychala, nauczyciela śpiewu. Podczas przerw muzycznych dzieci brały udział w quizach, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami. Swoje umiejętności zaprezentowała także grupa dzieci i młodzieży trenująca w Klubie Taekwon – do Taipan z trenerem Rajmundem Felusiakiem. Podziękowania dla Pań z PCPR i Roberta Plisa. Dużym powodzeniem cieszył się słodki kącik, wata cukrowa, lody, gofry i sorbety oraz inne piknikowe przysmaki.

W imieniu Burmistrza Głuszycy Romana Głoda oraz Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za wspaniałą wspólną zabawę. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.