leggoWysoki poziom artystyczny, sala wypełniona po brzegi i Stanisław Szelc w jury Dolnośląskiej Ligi Talentów – tak przebiegały półfinały w sobotnie przedpołudnie w głuszyckim Centrum Kultury. Do walki o trzy miejsca w ścisłym finale, jaki odbędzie się w Teatrze Polskim we Wrocławiu, stanęło 19 uczestników.


 
Wyłonieni podczas przesłuchań w Kamiennej Górze uczestnicy DLT zaprezentowali w głuszyckim Centrum Kultury-MBP swoje wokalne i taneczne umiejętności. O tym, że poziom artystyczny był bardzo wysoki, świadczyła maksymalna punktacja jury pod przewodnictwem Stanisława Szelca.  

Konkurs składał się z trzech bloków: jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie zespołu ,,Przepraszam”, a zaraz po nich głuszycką sceną zawładnęły zespoły taneczne. Drugi blok składał się z występów wokalistów, a całość zakończyły występy zespołów muzycznych. Ostatecznie po długich i burzliwych naradach, do finału awansowała wokalistka Maja Nowicka, która wykonała przebój Anny German ,,Tańczące Eurydyki”. Ponadto do finału do Teatru Polskiego we Wrocławiu zakwalifikowali się: formacja  taneczna LegGo! oraz gitarzysta Wojtek Kiełbasa.

Dla pozostałych uczestników to jednak jeszcze nie koniec marzeń o wielkim finale, bowiem jury ma do dyspozycji jeszcze dwie dzikie karty, które rozda po zakończeniu wszystkich eliminacji. Dodatkowo jedną dziką kartę przyznają internauci w specjalnym internetowym głosowaniu poprzez oficjalne konto Dolnośląskiej Ligi Talentów na Facebook.  

DLT to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Organizatorem DLT jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorem głuszyckich eliminacji – Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.

(fot. organizatorzy OKiS oraz R. Bajek/walbrzyszek.com)