Trwają półkolonie organizowane przez Centrum Kultury-Miejską Biblioteką Publiczną w Głuszycy. Po dniu spędzonym na wzajemnym poznaniu się i integracji grupy dzieci we wtorek 14 lutego wybrały się na wycieczkę do SOWY, czyli Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. To był bardzo udany wyjazd, pełen kreatywnej zabawy i poznawania wielu ciekawych zjawisk.

W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonały także wspólnymi siłami walentynkowe drzewko marzeń oraz laurki w kształcie serca dla swoich Walentynek i w nagrodę otrzymały słodki upominek. W środę dzieci wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. W kolejnych dniach zaplanowano zajęcia biblioterapeutyczne z konkursem plastycznym oraz wyjazd do Zagrody Edukacyjnej Marianówek koło Dzierżoniowa.

Zadanie „OdLOTTOwe spotkanie z bajką- półkolonie w czasie ferii zimowych 2023 w Głuszycy” zostało dofinansowane przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej w ramach konkursu „odLOTTOwe ferie 2023”.