centrala 57Koncerty zespołów: Centrala 57, SILENTlive, Paranoja Hotel oraz występy orkiestry dętej, Chóru Seniorów i Koła Teatralnego uświetniły obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dopełnieniem były warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci. Mieszkańcy oraz goście bawili się do późnych godzin wieczornych, muzycznie świętując historyczną rocznicę.

Pomimo fatalnej pogody, zaplanowane obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się zgodnie z planem – zmieniono tyko ich miejsce i z Ogrodu Jordanowskiego zostały przeniesione do siedziby organizatora, czyli głuszyckiego Centrum Kultury-MBP. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie orkiestry dętej, oficjalnie uroczystości otworzyli: Elżbieta Zibrow wiceburmistrz Głuszycy i Grzegorz Pieroń przewodniczący rady miejskiej Głuszycy. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, przybyli do Centrum Kultury-MBP goście,  najpierw obejrzeli wytęp młodych artystów pod kierunkiem Angeliki Szpat w sztuce pt. ,,Ważny dzień w Sejmie” mający na celu przybliżenie znaczenia Konstytucji 3 Maja (kostiumy i charakteryzacja: Natalia Smolińska z CK), wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu działającej przy CK-MBP orkiestry dętej pod batutą Eugeniusza Lecia, a następnie Chóru Seniorów w repertuarze patriotyczno-biesiadnym. Na scenie zaprezentowały się także dwie młode solistki: Natalia Kraczek i Paulina Jelewska. Zarówno Chór, jak i wokalistki, ćwiczą na co dzień swoje umiejętności w CK pod kierunkiem Radosława Zychala.

W drugiej części widzowie mieli okazję bawić się przy muzyce trzech – śpiewających po polsku – zespołów. Pierwszy wystąpił Paranoja Hotel, który zaprezentował – oprócz znanych już sowim fanom utworów – także całkiem nowe, ale świetnie przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Po nim na scenie pojawił się SILENTlive ze świetną, porywająca muzyką i – jak się okazało – zespół miał fantastyczny kontakt z publicznością, która bawiła się pod sceną, wielokrotnie bisując. Na zakończenie wystąpiła CENTRALA 57, której  mistrzowskie  ostre granie zachwyciło publikę.

Przez cały czas trwania imprezy, dzieci miały okazję brać udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych i animacjach prowadzonych przez instruktorki z CK-MBP.

silentlive warsztaty plastyczne fani kolo teatralne orkiestra deta paranoja hotel