Ferie już za nami

Przez dwa tygodnie ferii, dzieci z Głuszycy oraz ze świetlic wiejskich w Grzmiącej, Sierpnicy i Głuszycy Górnej, brały udział w zajęciach i imprezach zorganizowanych przez Centrum Kultury – MBP w Głuszycy. W kilku wybranych wydarzeniach wzięły również udział dzieci z Kolc i Łomnicy. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci, nie zabrakło wycieczki autokarowej do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, kuligu i ogniska z kiełbaskami, zmagań sportowych na hali przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz gier zimowych na świeżym powietrzu. Było też spotkanie z iluzjonistą, poranek filmowy, spotkanie ze studentami ornitologii z Uniwersytetu Wrocławskiego, a na zakończenie zorganizowano wielki bal przebierańców.
Ponadto dzieci brały udział w zajęciach świetlicowych, konkursach czytelniczych i rysunkowych o tematyce przeciwdziałaniu uzależnień.
Łącznie w feriach zimowych zorganizowanych przez Centrum Kultury- MBP w Głuszycy i świetlice wiejskie, wzięło udział ponad 120 dzieci z terenu Gminy Głuszyca.
Mimo tak dużej frekwencji, wszyscy doskonale się bawili, dzieci nawiązały nowe znajomości i przyjaźnie.