Razem możemy więcej”- to hasło pierwszego spotkania w ramach projektu „Akcja: e – motywacja”.
O potrzebie współpracy przy tworzeniu wspólnych inicjatyw, zwłaszcza w jesieni życia, opowiedział zebranym psycholog, szkoleniowiec i ratownik GOPR Tomasz Kozłowski, który w zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową.
Z kolei Emilia Krakowska – popularna aktorka teatralna i filmowa, znana przede wszystkim z roli Jagny w słynnej ekranizacji „Chłopów” Jana Rybkowskiego, w trakcie wywiadu mówiła o tym jak ważna jest umiejętność życia w zgodzie z samym sobą oraz dobrych relacjach z innymi ludźmi. Podkreślała rolę rozmowy i wzajemnego wysłuchiwania swoich racji. Przekonywała uczestników spotkania, że warto działać, warto pokonywać swoje lęki, bo jeśli się czegoś boimy, to znaczy, że po drugiej stronie czeka na nas coś fajnego, a przede wszystkim satysfakcja z faktu pokonania trudności. Zaznaczyła też, że działalność grup seniorów ma wielki wpływ na otoczenie, szczególnie zaś na kształtowanie ludzi młodych i dawanie im przykładu do naśladowania.
Wiele słów zachęty usłyszeli uczestnicy spotkania aby kreatywnie działać – tworzyć koła zainteresowań, uczestniczyć w inicjatywach bibliotecznych czy w Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Z pasją, energią i co najważniejsze wspólnie!
Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań gościom spotkania za pośrednictwem chatu.
Wrażeń po wideokonferencji było co niemiara, a dyskusja pań trwała jeszcze długo po jej zakończeniu.
Kolejne spotkanie online, tym razem z Krystyną Koftą, odbędzie się w czwartek 22 października o godz. 11.00 ZAPRASZAMY!

indeks