Niemal każdy dzień w roku jest poświęcony jakiemuś wydarzeniu, problemowi, osobie czy grupie zawodowej. 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Źródła mówią, że pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu. Do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek dziecięcych na całym świecie. Miś jest też bohaterem wielu bajek, filmów i książek dla dzieci. Któż by nie znał Kubusia Puchatka czy Misia Colargola?  W tym roku bibliotekarki postanowiły przybliżyć dzieciom misia Uszatka – bohatera książek Czesława Janczarskiego. 17 listopada pani Marzenka z oddziału dla dzieci odwiedziła dzieci z klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 3 i przeczytała kilka przygód tego sympatycznego pluszaka. Później ogłoszony został konkurs rysunkowy „Miś Uszatek i przyjaciele”. Dzieci, które nie uczestniczyły w lekcji z powodu nieobecności przybiegły do biblioteki następnego dnia, by wypożyczyć książkę. Ponieważ biblioteka dysponuje tylko jednym egzemplarzem tej bajeczki, głośne jej czytanie odbyło się w bibliotece. 24 listopada prace konkursowe zostały ocenione i wyłoniono zwycięzców.

I miejsce: Martyna Grzesiak i Natalka Waligórska II miejsce: Szymon Golemiec i Paulinka Dużyńska III miejsce Martynka Turkiewicz i Dominik Marczak wyróżnienia: Karolina Nyga i Kacper Surmaczyński Wszystkie prace są wyeksponowane w holu CK-MBP. Zachęcamy do obejrzenia! ]]>